Rūpinamės vaikų sveikata

Vasara prasidėjo, o kartu su ja ir maudymosi sezonas. Kreipiamės į Jus norėdami priminti, kaip svarbu pasikalbėti apie saugų elgesį prie vandens su vaiku!

Daugiau informacijos apie saugų elgesį bei pirmąją pagalbą nelaimės atveju kviečiame žiūrėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ parengtoje vaizdinėje informacijoje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą mokiniams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga apima skirtingas sveikatos ugdymo sritis: sveikatai palankią mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius ir emocinę sveikatą.

Kviečiame susipažinti ir naudotis

    

Norime su Jumis pasidalinti metodine medžiaga „Mano herojus – tai tu“. Ji skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Joje vaikams priimtinu žaismingu būdu pasakojama apie koronavirusą taip plečiant jų žinias ir suvokimą, pateikiama informacija apie higienos ir saugos tvarką, patarimai, kaip elgtis užklupus neigiamoms emocijoms, kurios gali kilti dėl esamos Covid-19 situacijos bei mokoma laikytis saugumo rekomendacijų. Knygelę rasite prieduose.

Knygelė yra skirta 6 –11 m. vaikams. Nerekomenduojama vaikams skaityti knygelės vieniems, nes ją perskaičius vaikams gali kilti papildomų klausimų, į kuriuos atsakyti turėtų suaugusysis. Pridedame pagal knygutę sukurtą ir animacinį filmuką: https://www.youtube.com/watch?v=FdO7MHlCkys

 

Taip pat norime pasidalinti metodine medžiaga apie sveiką mitybą, fizinę sveikatą bei vaisių, daržovių, pieno naudą. Medžiagą galite rasti paspaudę nuorodą: https://www.pienasvaisiai.lt/visuomenes-sveikatos-specialistams/metodine-medziaga Atkreipkite dėmesį, kad medžiaga yra suskirstyta pagal vaikų amžių bei klases.

 

My+Hero+Is+You+(Lithuanian)_v2

Kviečiame naudoti.

Svarbi informacija tėvams dėl švietimo pagalbos teikimo darželyje

 Vadovaujantis Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos 2020-06-19 raštu Nr. SD-133 „Dėl vaikų, ugdomų ikimokyklinio ugdymo įstaigose, specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo optimizavimo ir švietimo pagalbos vaikui gerinimo“ informuojame tėvus, kad dėl logopedinės, psichologinės, socialinės pedagoginės pagalbos vaikui teikimo ugdymo įstaigoje reikia kreiptis į įstaigos specialistus (logopedą, socialinį pedagogą), VG. Vaiko ugdymosi poreikių įvertinimas Tarnyboje dėl šių specialistų pagalbos teikimo ugdymo įstaigoje nereikalingas ir neatliekamas.

Aprašas dėl psichosocialinių paslaugų vaikui ir jo šeimai teikimo

Erkių sukeliami pavojai

Informuojame, kad tęsiantis karantinui, Biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga orientuota į skirtingas sveikatos ugdymo temas: sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius bei emocinę sveikatą.  Katalogą rasite paspaudę šią nuorodą https://www.vvsb.lt/medziaga-ugdymo-istaigoms/