Rūpinamės vaikų sveikata

Maisto spalvų dienoraštis – užduotėlė vaikams

Rudeniui atnešus tamsesnes spalvas, ryškių spalvų galime paieškoti maiste – tarp vaisių ir daržovių. Maisto įvairovė – viena iš pagrindinių tinkamo maitinimosi taisyklių. Parengėme maisto spalvų dienoraštį, kurio pildymas paskatins vaikus vartoti daugiau ir įvairesnių vaisių bei daržovių.

Emocijų spalvos – užduotėlė vaikams

Taip kaip ruduo pasirodo nuspalvindamas medžių lapus, taip ir emocijas mes galime parodyti išreikšdami jas spalvomis. Tad parengėme kūrybinę užduotį, kuri padės be žodžių išreikšti savo vidinius išgyvenimus net ir patiems mažiausiems.

„Tėvų linija“ – Paramos vaikams centro įgyvendinamas projektas, finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

– – –

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą šeimoms ir vaikams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus. Vykdomos programos: „Big Brothers Big Sisters“, „Antras žingsnis“, „Vaikystė be smurto“, Pozityvi tėvystė“, „Tėvų linija“.

„Tėvų linija“: pasitarkite su psichologu tiek kartų, kiek reikia
Visiems tėvams kartais reikia pasitarti dėl vaikų ir paauglių elgesio, savijautos ar tarpusavio santykių. Vaikai ir paaugliai dažnai ką nors iškrečia, ne visuomet pavyksta su jais susikalbėti ar suprasti elgesio priežastis. Neretai suaugusieji nežino, kaip reaguoti ar nusiraminti, jaučiasi blogais tėvais.
„Visos šeimos susiduria su sunkumais. Niekam nepavyksta išvengti įtemptų situacijų ir stiprių emocijų ar abejonių dėl savo kaip tėvų elgesio. Tikrai visiems kyla klausimų, kaip geriau pasielgti ir reaguoti. Labai svarbu nelikti vieniems ir pasikalbėti su patikimu artimuoju ar pasitarti su psichologu”, – sako Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė.
Ypatingai tai aktualu, neslūgstant COVID-19 sukeltai pandemijai, kuri turi stiprią neigiamą įtaką šeimų, auginančių vaikus, emocinei savijautai. Profesionalūs „Tėvų linijos“ psichologai yra pasirengę tėvams, įtėviams, globėjams padėti įveikti įvairius psichologinius sunkumus, kurie kyla šeimose dėl karantino apribojimų, nerimo dėl sveikatos ar finansinių įsipareigojimų.
„Kai neaišku, ką daryti, tiek kasdienėje situacijoje, tiek susidūrus su rimtais sunkumais, svarbu žinoti, kad profesionalūs psichologai ir jų pagalba yra pasiekiama visiems Lietuvos tėvams. Mat „Tėvų linijos“ psichologai pataria ir konsultuoja nemokamai telefonu. Išsisaugokite kontaktuose „Tėvų linijos“ numerį 8 800 900 12 ir skambinkite pasitarti tiek kartų, kiek reikia”, – rekomenduoja J.Baltuškienė.

Nei skambučių skaičius, nei jų trukmė „Tėvų linijoje“ neribojama, o pokalbiai – anoniminiai. Pasikalbėti su psichologu galima dar tą pačią dieną pirmadieniais–penktadieniais 9–13 val. ir 17–21 val.

Nemokamai pasitarti galima visais klausimais, susijusiais su vaikų ir šeimos psichologiniais sunkumais, rūpesčiais, tarpusavio santykiais, savijauta ir pan. Tuomet, kai tėvams ar vaikams sukyla stiprios emocijos ir sunku susivaldyti arba reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalinti rūpesčiais. Taip pat jeigu kyla klausimų, kaip derėtų pasielgti konkrečioje situacijoje.

Vasara prasidėjo, o kartu su ja ir maudymosi sezonas. Kreipiamės į Jus norėdami priminti, kaip svarbu pasikalbėti apie saugų elgesį prie vandens su vaiku!

Daugiau informacijos apie saugų elgesį bei pirmąją pagalbą nelaimės atveju kviečiame žiūrėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” parengtoje vaizdinėje informacijoje.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą mokiniams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga apima skirtingas sveikatos ugdymo sritis: sveikatai palankią mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius ir emocinę sveikatą.

Kviečiame susipažinti ir naudotis

    

Norime su Jumis pasidalinti metodine medžiaga „Mano herojus – tai tu”. Ji skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Joje vaikams priimtinu žaismingu būdu pasakojama apie koronavirusą taip plečiant jų žinias ir suvokimą, pateikiama informacija apie higienos ir saugos tvarką, patarimai, kaip elgtis užklupus neigiamoms emocijoms, kurios gali kilti dėl esamos Covid-19 situacijos bei mokoma laikytis saugumo rekomendacijų. Knygelę rasite prieduose.

Knygelė yra skirta 6 –11 m. vaikams. Nerekomenduojama vaikams skaityti knygelės vieniems, nes ją perskaičius vaikams gali kilti papildomų klausimų, į kuriuos atsakyti turėtų suaugusysis. Pridedame pagal knygutę sukurtą ir animacinį filmuką: https://www.youtube.com/watch?v=FdO7MHlCkys

 

Taip pat norime pasidalinti metodine medžiaga apie sveiką mitybą, fizinę sveikatą bei vaisių, daržovių, pieno naudą. Medžiagą galite rasti paspaudę nuorodą: https://www.pienasvaisiai.lt/visuomenes-sveikatos-specialistams/metodine-medziaga Atkreipkite dėmesį, kad medžiaga yra suskirstyta pagal vaikų amžių bei klases.

 

My+Hero+Is+You+(Lithuanian)_v2

Kviečiame naudoti.

Svarbi informacija tėvams dėl švietimo pagalbos teikimo darželyje

 Vadovaujantis Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos 2020-06-19 raštu Nr. SD-133 „Dėl vaikų, ugdomų ikimokyklinio ugdymo įstaigose, specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo optimizavimo ir švietimo pagalbos vaikui gerinimo“ informuojame tėvus, kad dėl logopedinės, psichologinės, socialinės pedagoginės pagalbos vaikui teikimo ugdymo įstaigoje reikia kreiptis į įstaigos specialistus (logopedą, socialinį pedagogą), VG. Vaiko ugdymosi poreikių įvertinimas Tarnyboje dėl šių specialistų pagalbos teikimo ugdymo įstaigoje nereikalingas ir neatliekamas.

Aprašas dėl psichosocialinių paslaugų vaikui ir jo šeimai teikimo

Erkių sukeliami pavojai

Informuojame, kad tęsiantis karantinui, Biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga orientuota į skirtingas sveikatos ugdymo temas: sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius bei emocinę sveikatą.  Katalogą rasite paspaudę šią nuorodą https://www.vvsb.lt/medziaga-ugdymo-istaigoms/